..... n o v i n k y  
   Michal Matějovský před vstupem do nové motoristické sezóny 2002
- 22.12.2001 -
Michal Matějovský V roce 2001 začal Michsal Matějovský sbírat první cenné závodnické zkušenosti na okruzích v Brně a v Mostě. Po vyhodnocení výsledků z letošní sezóny bylo rozhodnuto, že se Michal v sezóně 2002 zúčastní i nadále seriálu závodů MATADOR - Škoda Pick-up Free Style a zároveň se bude věnovat testovacím jízdám se Škodou Octavia. Předběžný kalendář závodů pro určuje pro rok 2002 tyto termíny:

MATADOR - Škoda Pick-up Free Style

06.04.                    Zahajovací testovací den MOST
26.04. - 28.04.     MM ČR AUTO - jarní cena BRNO
07.06. - 09.06.     FIA - Lurani Trophy MOST
28.06. - 30.06.     MM ČR AUTO - Letní cena BRNO
12.07. - 14.07.     MEZ - AUTO + MM ČR MOST
09.08. - 11.08.     MEZ - AUTO + MM ČR MOST
30.08. - 09.09.     FIA - CZTP MOST
06.09. - 08.09.     MM ČR AUTO - podzimní cena BRNO

Děkuji mým reklamním partnerům i všem příznivcům, kteří mne v letošním roce jakkoliv podpořili. Všem přeji pevné zdraví a hodně úspěchů v nadcházejícím roce 2002.                 Michal Matějovský
   Mladý Michal Matějovský začíná sbírat zkušenosti na okruzích
- 20.10.2001 -
Soutěžní Škoda Pick Up před startem brněnské Epilogu, 20.10.2001 Na jaře tohoto roku testoval Michal Matějovský jak novou Formuli Škoda tak i Škodu PICK UP. Po řadě testů se tým Křenek Motorsport - za který patnáctiletý Michal Matějovský v letošním roce startuje - zatím přiklonil ke druhé variantě.

Michal se tak poprvé objevil ve startovním poli srpnového závodu MATADOR Škoda Pick-up Free Style ´01, konaného v rámci velmi zajímavého motoristického víkendu ve dnech 3. - 5. 8. 2001 na Autodromu Most. Hlavní akci tohoto víkendu byly závody ze série European LE MANS, pořádané v České republice vůbec poprvé. Michal Matějovský si pro sobotní závody vyjel 14. místo na startovním roštu a pro nedělní závod místo dvanácté. V sobotním závodě tak startoval ze sedmé řady, ale problémy s kabelem startéru právě v okamžiku startu jej zařadily po prvním kole až na závěr startovního pole. Michal pak zahájil úspěšnou stíhací jízdu, předjel více než desítku jezdců a závod nakonec dokončil na velmi pěkném 12. místě. V nedělním závodě, kdy startoval z šesté řady, udržoval celkově dvanáctou pozici až do cíle a nebýt poškozené pneu po prudkém brždění v 6. kole mohlo být umístění ještě lepší. Oba závody se jely na 13 kol, délka jednoho kola byla 4148 m.

Podruhé se pak Michal zařadil do startovního pole "Pick-upů" v rámci této soutěže během doplňkového programu CZECH TRUCK PRIX 2001, konané ve dnech 1.-2. září 2001 v Mostě. Ani v těchto závodech si Michal nevedl špatně, měl však několik kolizí z nichž jedna jej vyřadila (černá vlajka za cizí pomoc). V neděli pak závod dokončil ve středu startovního pole.

Michal Matějovský se dále v průběhu září a října připravoval na poslední dva letošní závody - a to Podzimní cenu Brna 2001 (MM CR Divize 4+1, 3.Z), která se jela ve dnech 28.-30.9.2001 a EPILOG, šestihodinový závod automobilů, který se jel opět na brněnském Masarykově okruhu v sobotu 20. 10. 2001. V prvním z obou brněnských závodů si Michal vedl velice dobře. První skončil Antonín Charouz s Porsche GT 3, na druhém místě Robert Pergl s Ferrari 360 CH. Michal dojel celkově na 18. místě, ale mezi vozy Pick Up skončil na 5. místě.

Dva dny před konáním druhého ze závodů si bohužel Michal vážně poranil nohu a tak v původně nominovaném triu Petr Kolář, Radek Mifka a Michal Matějovský v nové modré Škodě Pick Up (startovní číslo 53) nakonec Michala nahradil Roman Halada. Pro poruchu motoru posádka nakonec závod nedokončila. Fotografie závodního vozu jsou umístěny ve fotogalerii.

Všechny letošní zkušenosti jsou pro Michala i pro stáj Motorsport Křenek velmi důležité a blízká budoucnost ukáže v jaké třídě a v jakém voze se Michal Matějovský představí v příštím roce. O přípravě nové sezóny Vás samozřejmě budeme na těchto stránkách pravidelně informovat.
   Michal Matějovský jede MATADOR-Škoda Pick-up Free Style ´01
- 20.8.2001 -
Pohled na Matějovského soutěžní Pick-up během závodů v Mostě Na jaře tohoto roku testoval Michal Matějovský jak novou Formuli Škoda tak i Škodu PICK UP. Po řadě testů se tým Křenek Motorsport přiklonil ke druhé variantě a tak se Michal poprvé objevil ve startovním poli srpnového závodu MATADOR Škoda Pick-up Free Style ´01, konaného v rámci velmi zajímavého motoristického víkendu ve dnech 3. - 5. 8. 2001 na Autodromu Most. Hlavní akci tohoto víkendu byly závody ze série European LE MANS, pořádané v České republice vůbec poprvé.

Michal nastoupil již ve středu před víkendem k volným tréninkům. Přes velké vedro (kolem 31 st. C) zajížděl časy, které jej řadily do středu 26-ti členného závodního pole. V pátek se pak jely dva měřené tréninky, důležité z pohledu pozice na startu jak sobotního, tak i nedělního závodu.

Michal Matějovský si pro sobotní závody vyjel 14. místo na startovním roštu a pro nedělní závod místo dvanácté. V sobotním závodě tak startoval ze sedmé řady, ale problémy s kabelem startéru právě v okamžiku startu jej zařadily po prvním kole až na závěr startovního pole. Michal pak zahájil úspěšnou stíhací jízdu, předjel více než desítku jezdců a závod nakonec dokončil na velmi pěkném 12. místě. V nedělním závodě, kdy startoval z šesté řady, udržoval celkově dvanáctou pozici až do cíle a nebýt poškozené pneu po prudkém brždění v 6. kole mohlo být umístění ještě lepší. Oba závody se jely na 13 kol, délka jednoho kola byla 4148 m.

Po úspěšném vstupu na okruhy ve Škodě Pick-up a zisku prvních bodů čekají nyní Michala další závody, které se v soutěži MATADOR Škoda Pick-up Free Style ´01 pojedou ve dnech 1.-2.9.2001 jako doplňkový závod u příležitosti Czech Truck Prix 2001. A tak o tomto víkendu půjde o důležité body u obou Matějovských - otce Stanislava (FIA European Truck Racing Cup 2001, třída Super Race Truck B) i syna Michala.
   Michal Matějovský se připravuje na svoji první sezónu v závodním voze
- 9.4.2001 -
Pod vedením Jiřího Patery absolvoval ve dnech 9. až 12. dubna na mosteckém autodromu "okruhovou školu" hradecký jezdec Michal Matějovský (15).

V příštích dnech se pak zúčastní několika testovacích serií jak se Škodou PICK UP tak i s formulí Škoda. Vše je podřízeno tomu, aby získal co nejvíce zkušeností a byl tak co nejlépe připraven na svůj první závod s Formulí Škoda, který se bude konat ve dnech 25. až 27. května v Mostě.

Seriál závodů začíná již 21.- 22.4. v Brně. Nová Formule Škoda z týmu Křenek Motorsport bude ale připravena až na druhý závod seriálu v severočeském Mostě a Michal takto získaný čas využije částečně k testování a také se bude intenzivněji věnovat přípravě ke zkouškám na střední školu.
   Formule Škoda
- 8.2.2001 -
Michal Matějovský se zanedlouho sveze v závodě Mistrovství ČR ve formuli. Patnáctiletý Michal, syn jezdce Evropského poháru tahačů Stanislava Matějovského, letos absolvuje seriál mistrovství republiky ve Formuli Škoda. „Tato třída je ideální na to, aby Michal do sebe dostal potřebné závodnické základy,“ uvedl Stanislav Matějovský k volbě svého syna. Michal není žádným nováčkem na závodních okruzích. Až dosud se věnoval motokárovým závodům, v minulé sezóně hlavně v Německu. V poslední době hodně vyrostl a proti ostatním by z tohoto důvodu byl v nevýhodě. Rovněž nutnost častého cestování v zahraničí promluvila proti pokračování v závodech motokár, kde byl Michal schopen konkurovat starším a zkušenějším jezdcům. Dalším důvodem je, že Michal chce studovat střední školu a častý pobyt v zahraničí by tomu neprospíval.

Formule Škoda zažívá v posledních letech opět velký rozvoj. Letos se v ní na rozdíl od minulé sezóny pojede o titul mistra republiky. Půjde o kvalitní závody pro mladé jezdce, kteří se potřebují naučit vše, co k závodění patří, a to nejen vlastní řidičské umění, ale také technické dovednosti - umět pomoci při nastavení aut pro závod, spolupráce s techniky. To je hlavní přínos Formule Škoda v letošním roce pro mladé jezdce. Republikový seriál, který se v šesti dílech odehraje v Brně a v Mostě, pojede Michal Matějovský v týmu Motorsport Křenek. Od března bude testovat na starším vozu, pro závody bude mít úplně nový. Kvůli stavbě nového auta Michal nestihne úvodní závod seriálu, který je na programu koncem dubna v Brně.

V této sezóně půjde Michalovi hlavně o to, aby získal co nejvíce zkušeností pro svou budoucí závodní kariéru.profil | vůz | novinky | archív | pravidla | kalendář | okruhy | fotogalerie | partneři

Copyright © 2000-2003 CMC Group
www.cmcgroup.cz