..... n o v i n k y  
   Z motokáry do monopostu ?
- 17.12.2000 -
Je konec motoristické sezóny, což je zlomový bod pro mladého nadějného jezdce Michala Matějovského. V sezóně 2000 úspěšně absolvoval všechny závody poháru ICA a nyní se nachází v pozici, kdy se rozhoduje jak postupovat dál. Již sedm let se věnuje závodění motokár a ve svých patnácti letech se musí rozhodnout, jaké podnikne další kroky, neboť jeho fyzické dispozice ztěžují závodní pozici v motokárách.

Michal měl již možnost vyzkoušet na Mosteckém okruhu formuli BMW junior a Škodu Pick-up. Jsou to první kroky, které mu pomohou v rozhodování o své závodní budoucnosti. V úvahu připadají dvě cesty. První z nich je závodění v cestovních vozech, kde je k dispozici ideální "školní" náčiní Škoda Pick-up a druhá skýtá možnost účasti v závodech formulových vozů - staronová formule Škoda nebo vozu formule Ford. Hlavním cílem roku 2001 je získání co nejvíce zkušeností v jedné z uvedených cest. Tyto zkušenosti budou dalším odrazovým můstkem v jeho závodní kariéře. Definitivní rozhodnutí, kde bude pokračovat, padne začátkem roku 2001.


Děkuji všem reklamním partnerům a všem příznivcům motoristického sportu, kteří mi držely palce a přeji Vám všem Šťastný Nový rok!

Michal Matějovský

   Michal Matějovský v sezóně 2000
- 10.3.2000 -
Velmi intenzivně se připravuje na svou již sedmou závodní sezónu 14-letý jezdec pardubického Parama Michal Matějovský. Z loňské juniorské třídy postoupil do vyšší kategorie ICA-100. S testováním této nové techniky začal již v závěru loňského roku, kdy absolvoval tréninky v říjnu, listopadu a prosinci na italských a německých okruzích.
V letošním roce zahájil tréninky již 3. ledna v Itálii na parmském okruhu Lonato,
kde testoval s vítězným týmem loňského roku PCR Germany, za jehož barvy
v roce 2000 startuje. Sezóna propukne již 5. února italským Winter Cupem.
Po tomto závodě následuje další série tréninků, která vyvrcholí prvním závodem Mistrovství SRN, které je pro jezdce prioritou letošního roku.


profil | vůz | novinky | archív | pravidla | kalendář | okruhy | fotogalerie | partneři

Copyright © 2000-2003 CMC Group
www.cmcgroup.cz