..... n o v i n k y  

Aktuální verze stránek 2015

    >> Zimní pohár motokár Sosnová
- 27. 12. 2003 -
Michal Matějovský a Juraj Šedivý před startem pohárového závodu
V sobotu dne 27. prosince 2003 se na Autodromu Sosnová uskutečnil již třetí ročník Zimního poháru motokár, kterého se zúčastnilo více než dvacet týmů.

"Prima Team" ve složení Michal Matějovský, Juraj Šedivý a Miroslav Forman se na pohárový závod připravoval již 22. prosince, kdy se uskutečnily tréninkové jízdy v kartingovém centru Radotín. Před vlastním závodem na trati Autodromu Sosnová si tak jezdci "Prima Teamu" v ranních tréninkových jízdách osvojovali zejména zledovatělou trať a zvykali si na závodní stroj s motorem Honda GX, který byl zapůjčen místním autodromem.

Po velmi dobrém startu se první jezdec týmu - Michal Matějovský - dostal na pěkné páté místo. Ve čtvrtém kole však praskla na Michalově stroji spojovací tyč řízení a dvacet minut se opravovalo. Pak Michal vyrazil opět do pole závodníků, ale prakticky okamžitě se objevila další porucha - tentokrát na karburátoru. Tuto poruchu se mechanikům sosnovského Autodromu bohužel již nepodařilo odstranit a "Prima Team" byl tak nucen ze závodů odstoupit, aniž ostatní závodníci týmu - Mirek Forman a Juraj Šedivý - okusili boje v poli závodníků.

         ... FOTOGRALERIE <<  
    >> Z Frenštátu do Dakaru
- 13. 12. 2003 -
Michal Matějovský, Milota K.Srkal, Karel Loprais,Adam Lacko
Závodní tatra Karla Lopraise a celý Tatra Team se vydal z Frenštátu pod Radhoštěm do Francie, kde bude 1.ledna 2004 zahájena rallye Paříž - Dakar letos opět startující ve francouzském d´Auvergne a končící v senegalském Dakaru 18. ledna. Karlu Lopraisovi a jeho týmu přejeme hodně štěstí a držíme palce!

         ... FOTOGRALERIE <<  
    >> Večer "Mistrů volantu"
- 12. 12. 2003 -

Ukončení a vyhodnocení uplynulé závodní sezóny firmy Matador se konalo v pátek 12.12. v prostorách Matador Business Centra v Púchově. Celodenní sportovní program - jízda zručnosti za stížených podmínek či fotbalový turnaj mezi automobilovými závodníky, manažery a zástupci médií - byl zakončen slavnostním večerem s bohatým kulturním programem.
    >> Mladá Boleslav
- 28. 11. 2003 -

V důstojném prostředí kongresového sálu Forum v Muzeu Škoda - Auto v Mladé Boleslavi byl definitivně zakončen sedmý ročník nejlepšího českého poháru. Právě akt slavnostního vyhlášení vítězů Česká pojišťovna - Škoda Octavia Cupu je už tradičně definitivní tečkou za právě skončenou sezónou a zároveň startem do nového ročníku.

Jezdci nadšeně kvitovali možnost sledovat sestřih nejdramatičtějších a také nejkurióznějších situací, které se během letošního roku v poháru odehrály. Každý z karambolů byl doprovázen hlasitými výkřiky a občas i smíchem. Zvláštní a poutavou atmosféru sestřihu dodával i fakt, že kameramany byli v mnoha případech sami piloti. Pohár octavií je totiž ojedinělý mimo jiné i tím, že ve vozech jsou nainstalovány kamery, které snímají průběh závodů a jejich záznamy slouží nejen jako průkazný materiál při řešení jakýchkoli sporných situací, ale i jako vítané oživení televizních sestřihů, které letos pravidelně vysílala stanice Galaxie Sport.

V poháru soutěžících se na druhém místě umístil Bohemia Racing Team, za který v loňském roce úspěšně závodil také Michal Matějovský (společně s Milanem Maděryčem a Jiřím Jupou).

... FOTOGRALERIE <<    

    >> Setkání mistrů
- 1. 11. 2003 -

V prvním listopadovém víkendu se Michal Matějovský účastnil tradičního Setkání mistrů, které se konalo ve známé motokárové půjčovně Kart centrum v Praze - Radotíně. V dvouhodinovém klání 24 českých závodníků se odehrála řada tvrdých soubojů a o výhru se bojovalo do posledních kol. Nakonec se Michalovi ve tří-členné posádce podařilo získat pěkné druhé místo.
    >> Most
- 30. - 31. 10. 2003 -

Své osmnácté narozeniny oslavil Michal Matějovský v prostředí, které je mu nejbližší - mezi závodními vozy na mosteckém autodromu. Strávil tady 2 dny společně s TATRA PRIMA TEAMem svého otce. Kromě vožení hostů v závodní octávii také testoval truck Tatra Jamal Evo IV.

... FOTOGRALERIE <<    

    >> AGROTEC PRIMA EPILOG
- 10.-11. 10. 2003 -

Michal Matějovský startoval při šestihodinovém závodu na Masarykově okruhu v Brně na octávii společně s Miroslavem Formanem (z Prima Teamu), závodníci měli smůlu a závod kvůli rozbité převodovce nedokončili.

Poslední závod roku na okruzích přinesl nejen špičkové závody, ale také vynikající doprovodný program: závody historických vozidel, traktorovou show, golfový turnaj, trialovou show 11-ti násobného mistra ČR Miroslava Lisého, vystoupení skupiny Maxim Turbulenc, motokáry, kolotoče, twister, stratosféru...

... FOTOGRALERIE <<    

    >> Pozvánka na Epilog
- 26. 9. 2003 -

V brněnském obchodním centru FUTURUM se uskutečnila autogramiáda jezdců Adama Lacka a Michala Matějovského jako pozvánka na AGROTEC PRIMA EPILOG, tedy šestihodinový závod, který se na Masarykově okruhu v Brně pojede 11.10.2003.
    >> Podzimní cena Brna
- 21. 9. 2003 -

Na Masarykově okruhu u Brna, kde letos na jaře pohár octávií začínal, se o minulém víkendu také rozhodlo o definitivním vítězi seriálu. Vzhledem k vyrovnanosti jezdců a k překvapením, o která letos nebyla nouze - za celých sedm let ještě nikdy nebyl pohár tak vyrovnaný a napínavý - bylo k vidění skutečně významné finále. Celkovým pořadím "zamíchal" Adam Lacko, který vyhrál jak krátký tak dlouhý závod. Michal Matějovský se v sobotních měřených trénincích opět "našel" a po pátku, kdy se mu nedařilo podle jeho představ, byl spokojený.

Za krásného slunečného počasí doprovázejícího celý brněnský víkend startoval nedělní sprint v 11.10 hod. Michal do něj nastupoval z osmého místa, které si vyjel v sobotu. V závodě se mu dařilo a měl štěstí, že se nestal účastníkem některého ze střetů během závodu. Výsledné sedmé místo bylo slibným krůčkem k úspěchu v odpoledním hlavním závodě. Odpoledne se startovalo až v 15.40 a Michal si ve velice dramatickém závodě dojel pro celkově pátou pozici.

... FOTOGRALERIE <<    

    >> Michal Matějovský se v Brně setkal s Kimi Räikkönenem
- 8. 9. 2003 -
Michal Matějovský a Kimi Räikkönen na Masarykově okruhu v Brně
Dvoudenní automobilová soutěž West Race Day, konaná o prvním zářijovém víkendu na brněnském Masarykově okruhu, přilákala na závodní trať i do hlediště řadu automobilových závodníků i fandů tohoto sportu.

Hlavním bodem akce byla soutěž finalistů z řad neprofesionálů sedmi zemí o absolutní prvenství v jízdě rychlými vozy.

Michal Matějovský se zúčastnil této akce v roli diváka a měl tak čas na řadu setkání a rozhovorů se svými kolegy z automobilového sportu.

Setkal se i s nejvýznamnějšími hosty akce, kterými byli vítěz letošní Velké ceny Malajsie Fin Kimi Räikkönen a další pilot formule1 David Coulthard.

... FOTOGRALERIE <<    

    >> Boj mezi trucky měl pro Michala šťastný konec
- 31. 8. 2003 -
Stupně vítězů
Předposlední závod seriálu se jel na mosteckém okruhu. Výsledky sobotních kvalifikačních jízd ovlivňoval silný protivítr, který zpomaloval vozy cílové rovině. Jezdci tedy brzy začali spolupracovat a vzájemně se proti nepříjemnému větru vyváželi těsně před retardér, či dokonce za něj. Michal Matějovský se umístěním na páté pozici dočkal velmi příjemného úspěchu a povzbuzení do nedělních závodů.

Diváci nedělního závodu viděli na trati velké souboje a při tom odpoledním i velkou "úmrtnost" vozů. Michal si šestým místem v krátkém závodu vybojoval velice pěkné postavení na startu hlavního dvacetikolového závodu. Ten se odehrával především v režii mladých jezdců: o prvenství bojovali Dostál s Rosinou, Michal skončil na třetím místě. Jeho týmoví kolegové Jupa a Maděryč závod nedokončili, oba shodně pro poruchu převodovky. Michal po závodě doslova zářil: "Už jsem strašně moc chtěl pořádně bojovat. Byl jsem v předchozích závodech zbrklý a dělal chyby, ale teď už se snad štěstí otočí."

Finále letošního ročníku poháru čeká jezdce za 3 týdny při podzimní ceně Brna.

... FOTOGRALERIE <<    

    >> V kategorii juniorů Michal na stupních vítězů!
- 10. 7. 2003 -
Chorvatský okruh Grobnik
Seriál závodů ČP-ŠOC´03 pokračoval na chorvatském okruhu Grobnik v přímořském letovisku Rijeka.

Chorvatský podnik začal malou změnou hned v úvodu - přidáním jednoho volného tréninku. Důvodem byl fakt, že každé kolo odjeté navíc na neznámém okruhu přispěje k větší jistotě jezdců a tak i k bezpečnosti závodů. Tři volné tréninky byly skutečně hlavně seznamovací a bylo zajímavé pozorovat, jak se jednotliví piloti kolo od kola zlepšují. Sobotní měřené tréninky přinesly zajímavé boje. Očekávalo se, že směrodatný bude výsledek z prvního dopoledního tréninku, který se jel za ještě příznivých klimatických podmínek. Zpravidla totiž platí, že odpolední vedro vozy zpomalí a na špici už k žádným zásadním změnám nedojde. Teorie o teple se však nepotvrdila, což vysvětlil technický komisař FAS Ivan Matoušek, který má pohár na starosti po technické stránce: "Pokud zde jezdci řeší teprve seznamování s tratí, rozdíly ve výkonu motoru a adhezi pneumatik za rozdílných teplot ještě žádnou velkou roli nehrají. To se začne projevovat teprve na dráze, kterou všichni důvěrně znají".

Michal Matějovský skončil v měřeném tréninku na šestém místě, jeho velkou výhodou byly ještě čerstvé zkušenosti z motokár, jak sám potvrdil: "Zdejší trať se mi líbí, připomíná mi motokárovou dráhu. Vyhovují mi klopené zatáčky, dráha je poněkud nerovná, ale o to zajímavější. "

Jeho slova se potvrdila v neděli. V hlavním závodě zajel nejrychlejší čas z celého startovního pole a vybojoval krásné páté místo (v kategorii juniorů se umístil na třetí pozici). Piloty čeká několik týdnů volna, další podnik se pojede poslední srpnový víkend v rámci MATADOR - FIA Czech Truck Prix na Autodromu Most.

www.cp.octaviacup.cz         ... FOTOGRALERIE <<    

    >> Most
- 6. - 8. 6. 2003 -
Michal a týmový kolega Jiří Jupa
Pokračování seriálu ČP Škoda Octavia Cup´03 se konalo v rámci závodního víkendu nazvaného TRANSGAS OPEN - mezinárodní závody automobilů na okruzích na mosteckém okruhu.

Michal Matějovský od posledního závodu v Brně pilně trénoval a to nejen starty, které se mu v Brně nedařily. Zlepšení a především zrychlení bylo vidět na časech, které Michal dosáhl v měřeném tréninku. V prvním nedělním závodě Michal výborně odstartoval a postupně se v osmnáctičlenném závodním poli propracoval na sedmé místo. Z důvodu oleje na trati byl závod přibližně ve své půlce neutralizován vyjetím safety car. Michal byl v té chvíli v nepřehledné části tratě a předjel svého soupeře, což pravidla při vyjetí safety car na trať zakazují. V závěrečném pořadí se tato skutečnost projevila časovou penalizací a celkovým dvanáctým místem. S velkými nadějemi proto mladý jezdec nastupoval do odpoledního závodu. Naděje však skončila ve druhém kole, kdy Michal musel po kolizi se soupeřem odstoupit.

Závody se konaly za velkého horka, což bylo pro všechny závodníky průpravou na nadcházející závod seriálu, ten se pojede v chorvatském letovisku Rijeka na začátku července.
         ... FOTOGRALERIE <<    
    >> Testování v Mostě
- 30. 5. 2003 -

V autodromu v Mostě se 30.5. uskutečnilo testování, které bylo pojato jako příprava na další závod seriálu. Ten se pojede ve dnech 6. - 8. 6. v Mostě. Výsledky testování jsou uspokojivé a Michal se se svými týmovými kolegy těší na nadcházející víkend.
         ... FOTOGRALERIE <<    
    >> Jarní cena Brna
- 25. - 27. 4. 2003 -
Koncentrace před startem
První dvojzávod seriálu Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup 2003 se jel 25. - 27. dubna na brněnském autodromu. Pro Michala Matějovského to byla premiéra v nové závodní octavii.

Přesto se mu již v měřeném tréninku podařilo zajet vynikající časy, zcela srovnatelné s výkony jeho zkušenějších spolubojovníků. Do nedělního sprintu na osm kol proto mohl Michal nastoupit spokojený a s určitým klidem. Na startu tohoto závodu se ale projevila nováčkovská nervozita a Michal neodstartoval. Vzhledem k tomuto zpoždění se mu již nepodařilo dosáhnout kontaktu s čelem závodu.

Přesto bylo celkové 13. místo v devatenácti členném startovním poli úspěchem. V hlavním nedělním závodě na 15 kol se k Michalovi otočilo štěstí zády - postupně se sice probojoval na sedmé místo, ale kolize s dalším vozem ho vyřadila ze závodu.
         ... FOTOGRALERIE <<    
    >> Testování týmu BRT
- 14. 4. 2003 -
Zkušený matador Milan Maděryč předává zkušenosti Michalovi
Testování týmu Bohemia Racing Team proběhlo v Brně v pondělí 14.4.2003. Testování se zúčastnil také Milan Maděryč a Jiří Jupa. Michal Matějovský společně se svými kolegy využili jedné z posledních šancí a testovali před prvními závody sezóny - Jarní cenou, která se pojede v Brně ve dnech 25. - 27.4.2003.
         ... FOTOGRALERIE <<    
    >> Příprava intenzivně pokračuje
- 3. 4. 2003 -
Nová okruhová octavia
Dalším testováním na brněnském autodromu 1.4.
a na mosteckém okruhu 3.4. pokračoval Michal Matějovský v náročné přípravě na sezónu. Michal se den ode dne zlepšuje a získává stále větší jistotu ve voze, který je zcela odlišný od jeho loňského pick-upu.
         ... FOTOGRALERIE <<    
    >> S novým vozem na nové trati
- 22. 3. 2003 -
Za volantem Jiří Jupa, Michal Matějovský na sedadle spolujezdce
Michal Matějovský má za sebou první testovací kilometry na přestavěné dráze mosteckého autodromu. Společně s týmovým kolegou Jiřím Jupou usedli letos poprvé do okruhové Octavie. První testovací jízdy se Michal učí od zkušenějšího kolegy a snaží se "sžít" se svým novým závodním autem.
         ... FOTOGRALERIE <<    
    >> Michal Matějovský o krok dál
- 24. 2. 2003 -
Michal Matějovský s týmovým kolegou Jiřím Jupou Sedmnáctiletý Michal Matějovský jde neochvějně ve stopách svého otce, mistra Evropy 2001 v tahačích. Po úspěších za volantem motokáry závodil dva roky s pick-upem a v silné konkurenci, která tento pohár jezdí, loni skončil na velmi kvalitním osmém místě. Do seriálu se škodovkami vtrhl doslova jako kometa a stal se dokonce nejlepším nováčkem.

Letos přichází další důležitý krok v kariéře mladého Východočecha. A může být rokem zlomovým. Poprvé totiž usedne za volant Škody Octavie v nejprestižnějším domácím okruhovém seriálu - Česká pojišťovna Škoda Octavia Cup. V jednom z nejlepších domácích týmů BRT pojede vedle zkušených borců Milana Maděryče a Jiřího Jupy. Tento tým je zvyklý bojovat o prvenství v týmové soutěži a v jeho barvách stál už dvakrát na nejvyšším stupínku i celkový vítěz seriálu. Michala tedy čeká skutečně náročná sezóna. I když bude v seriálu jedním z nejmladších, ne-li úplně nejmladším, pojede pod velkým tlakem. Už je však natolik zkušený, že by ho měl zvládnout.

Vědom si, co ho čeká, připravuje se celou zimu velice pečlivě. Hodně času tráví v tělocvičně a v posilovně. Vrcholem zimní přípravy bude soustředění ve Špindlerově Mlýně. Michalův otec Stanislav nedrží nad synem ruku ochranou, ale spíše hodně přísnou. Sám k sobě byl vždycky tvrdý a dosáhl až na evropský vrchol. Syna by rád viděl tamtéž a ví, že jinudy, než přes dřinu, cesta vzhůru nevede. "Příprava je náročná, ale vím dobře, proč ji podstupuji. Už se těším, až skončí její fyzicky náročná část. Především pak vyhlížím konec března a testování v Mostě. Svrbí mě ruce a moc se těším, až znovu usednu za volant závodního automobilu," svěřil se Michal.

Mladý Matějovský je zároveň testovacím jezdcem Tatra Truck Racing Teamu. Úvod sezóny však bude patřit octavii. Březnové testování nové tatry zvládne Adam Lacko, když bude třeba, usedne při testech za volant i Stanislav Matějovský, i když se v nové roli manažera této myšlence usilovně brání.
         ... FOTOGRALERIE <<
    >> Motokárová show   
- 1. 2. 2003 -
Josef Král, Michal Matějovský a Petr Rychnovský
Pod názvem START 2003 se začátkem února sešli v půjčovně motokár v kongresovém centru Aldis v Hradci Králové příznivci tohoto sportu.

Konalo se tu jedno z letošních prvních setkání jezdců, kteří své umění předvedli na místní kryté dráze. Po první 1,5 hodině jízd v jednom směru se pro oživení celé akce a nakonec i k radosti soutěžících jelo další 1,5 hodiny v protisměru.

Michal Matějovský jel společně s autokárovým jezdcem Josefem Králem a autokrosařem Petrem Rychnovským. Tato tříčlenná posádka obsadila pěkné druhé místo.profil | vůz | novinky | archív | pravidla | kalendář | okruhy | fotogalerie | partneři

Copyright © 2000-2003 CMC Group
www.cmcgroup.cz